Vznik projektu Cisterna

Chceme s vámi sdílet příběh, jak jsme dostali nápad na pořízení nové hasičské cisterny. Bylo to v červnu roku 2019, kdy jsme se jako obvykle sešli na našem každoročním hasičském soustředění, které zahrnovalo školení, tréninky a soutěže, ale také příjemné večerní posezení u grilu a piva.

V průběhu tréninků a soutěží jsme si připomněli stav naší současné techniky a shodli jsme se, že potřebujeme pořídit novou hasičskou cisternu. Důvodem byl fakt, že naše Tatra již prošla několika nákladnými opravami a její karoserie potřebovala kompletní renovaci. Elektroinstalace byla ve špatném špatném stavu, což způsobovalo a i dále způsobuje problémy při přidávání nových zařízení. Kapacita elektroinstalace již není vyhovující nárokům JPO II/1, do které hasiči Žulová spadají. Kategorie požární ochrany JPO II/1 znamená nejen to, že máme povinnost vyjet k zásahu maximálně do do 5 minut od obdržení informace o poplachu, ale také, že musíme být vybaveni stejně jako profesionální jednotky, a udržet tuto povinnost je pro stávající Tatru již náročné.

Diskuze o pořízení nové CAS se však brzy stočila k otázce financování. Získání dotací je obvykle složité a může trvat dlouho. Zdálo se, že jsme ve slepé uličce a že nápad na koupi nové cisterny zůstane jen v našich snách…

Nicméně jeden z našich členů, Ing. Jiří Kubica, jednatel společnosti Railsformers s.r.o., přišel s několika nápady, jak získat finance na novou cisternu. Navrhl například založit transparentní účet pro sbírání finančních prostředků nebo využít crowdfundingové platformy a zapojit tak nejen různé firmy a společnosti ale také veřejnost. Tento nápad nás všechny nadchl a ihned jsme se pustili do realizace. Společnost Railsformers s.r.o., zabývající se komplexně IT technologiemi, vytvořila pro hasiče ze Žulové nové, moderní webové stránky, včetně na míru vytvořeného loga a jiných grafických podkladů, kterými se nyní mohou hasiči pyšnit a tím se odlišit. To pomáhá v budování a zapamatování si značky právě SDH Žulová.

A takto odstartovala cesta k novému vozidlu - Projekt Cisterna…

Celý projekt je ale nejen o novém webu, prezentaci atd. Součástí je několik dílčích projektů, včetně vlastního dobročinného kalendáře, o kterém napíšeme více v příštím článku. Budeme rádi za jakoukoliv propagaci projektu a pokud s námi chcete zůstat v kontaktu, budeme rádi, pokud si nás přidáte na Facebook, Twitter nebo Instagram pro další novinky.

hasici-zulova-logo.png