Zásahová jednotka

Jan Daniel

Naše technika

Výjezdový tablet

Během měsíce února 2021 se nám povedlo pořídit výjezdový tablet Gina. Tento tablet disponuje podrobným navigačním systémem, který nás rychle dovede přímo na místo události. Také na něm vidíme pohyb dalších zasahujících složek IZS.

CAS 25 T815 4x4

Od května roku 2008 disponuje naše jednotka CAS na podvozku Tatra 815 4x4. Toto vozidlo nahradilo již letitou CAS 8 Avia, která již nesplňovala požadavky na efektivnost a účinost naší zásahové činnosti.

TA A.31.N

Od roku 2004 disponujeme v jednotce DA (nyní již TA) na podvozku Avia. V tomto roce byl z původní pekařské nástavby přestavěn hasičský automobil - specifikace jako Dopravní automobil. V roce 2011 došlo ke kompletní výměně podvozku.

140 let Sboru dobrovolných hasičů Žulová

Historická technika

Malá ukázka vozů, jež sloužily v minulosti u naší jednotky. První vozem byla Tatra 805 zvaná „Kačena“, která svou pouť u nás ukončila v roce 2004, kdy na její místo přišel vůz zn. Avia, známější pod značením „Pekař“. Druhý vůz, který nás opustil, byla CAS 8 na podvozku Avia pojmenovaná „Otakar“. Náhradou za něj nám v roce 2008 přibyla do garáže CAS K25 T815, která nám byla převedena z HZS Jeseník. Otakar od roku 2008 slouží u jednotky z Tomíkovic.

symbol-red.svg